Wszechobecne ekrany skłaniają do refleksji, gdzie nas i nasze dzieci może zawieźć nadmierne korzystanie z nowoczesnych technologii: tabletu,telefonu,konsoli. Czy jednak rozwiązaniem jest całkowita z nich rezygnacja?

Nie jestem za tym, raczej za jasnym stawianiem granic sobie i dzieciom:) Ale sama wiem jak trudno jest tego dopilnować, przy większej gromadce dzieci: rozsądnie ograniczyć korzystanie z ekranów. Znacie to prawda?: „Jeszcze jedna bajka”, „Jeszcze jeden filmik”, „Ale mamo, jeszcze dzisiaj nic nie oglądaliśmy…”. Kiedyś działał budzik, teraz kiedy starsi poznają się na zegarku, umawiamy się do której godziny mogą oglądać czy grać. Jednak i tak stosunkowo łatwo jest przekroczyć tę granicę.

Dlatego postanowiłam odciągać ich uwagę od domowych ekranów wracając do planszówek i gier z czasów mojego dzieciństwa. A dniem filmowym pozostaje u nas piątek bądź sobota:)

W ramach walki o nasze dzieci z tzw. „mediami” wymyśliłam akcję za pośrednictwem której będę udostępniać Wam do pobrania absolutnie ZA DARMO aktywności jakie można zaproponować dzieciom zamiast oglądania bajek czy grania w gry komputerowe. To co akurat my też w danym czasie będziemy robić. Moje autorskie kolorowanki, krzyżówki, labirynty czy sudoku. Mam nadzieję, że wybierzecie coś dla Waszych dzieci:)

W tym wpisie udostępniam Wam 10 SUDOKU do rozwiązania dla dzieci wraz z odpowiedziami. W mojej ocenie poziom trudności: 9-12 lat.

ENJOY!

Paulina Foedke