Aby uświetnić czymś słodkim dzień urodzin naszej Rozalki przygotowaliśmy słodkie ciasteczkowe lizaki – przepis poniżej!

SKŁADNIKI:

  • kruche ciasto ( szklaną mąki pszennej, szklanka mąki krupczatki, dwa żółtka jaj, kostka masła, 3/4szkalnki cukru pudru,) – wszystko łączymy ze sobą, najlepiej ręką, rozkruszone ciasto wysypujemy na formę i pieczemy 40 minut w temp. 180 stopni.
  • serek mascarpone (my użyliśmy Danio i były trochę za miękkie)
  • płatki owsiane lub siekane orzechy dla chrupkości
  • wiórki kokosowe
  • czekolada do rozpuszczenia
  • wykałaczki lub słomki
  • kolorowa posypka
upieczone kruche ciasto, wiórki kokosowe i serek Danio

PRZYGOTOWANIE:

Upieczone i wystudzone kruche ciasto mieszamy z serkiem i orzechami.

ciasto na cake popsy mieszane łyżką

Formujemy małe kulki i obtaczamy je we wiórkach kokosowych, posypce lub w rozpuszczonej uprzednio czekoladzie.

kulka ciasta obtaczana w czekoladzie

Układamy na desce bądź talerzyku, nakłuwamy patyczkami i wkładami do lodówki na 2/3 godziny lub na pół godziny do zamrażalnika.

gotowe cake popsy w posypce

Przygotowaliśmy trzy rodzaje: w czekoladzie, z posypką cukrową i obtoczone w wiórkach kokosowych, tak żeby każdy znalazł coś dla siebie:) Możliwości jet oczywiście więcej, to tylko nasza propozycja;)

Uwielbiam przepisy, które można mocna spersonalizować, przygotować ze swoimi ulubionymi składnikami. Cake popsy do takich właśnie się zaliczają.

Jakie są Wasze ulubione słodkości na przyjęcia?

SMACZNEGO!

To zależy ile osób pomaga i ile lizaków potrzebujemy zrobić. Ja przygotowywałam nasze ciasteczkowe lizaki tylko z jednym małym pomocnikiem i 50 sztuk „ukulaliśmy”) w 2 godziny: licząc od rozpoczęcia pracy nad ciastem do włożenia wszystkich lizaków do zamrażalnika. Jeśli natomiast umiejętnie rozdzielisz zadania i zaangażujesz więcej osób to w tym samym czasie można przyrządzić z pewnością więcej słodkości.
Nasze koszty rozkładają się następująco: masło: 8zł, mąka: 1zł, jaka: 2zł, cukier puder: 2zł, serek Danio: 5zł, czekolada: 5zł, wiórki kokosowe: 4zł, posypka: 5zł, orzechy: 4zł, wykałaczki: 2zł. Całość kosztowała więc: 38zł i 2 godziny pracy. Wydaje się to dosyć dużo jednak efekt i wspólny czas spędzony przy przygotowaniu są tego warte:)
Tak, jak najbardziej jest to wskazane, ponieważ z natury jest „sztywniejszy”. Serek Danio jest co prawda słodszy,ale by usztywnić masę musieliśmy dodać nieco mąki.