
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zyskał u nas nowy wymiar odkąd pojawiły się dzieci. Jest to jeszcze wspanialszy czas i okazja, by dobrze przygotować się na Święta Bożego Narodzenia. Czas pachnący pomarańczami i przyprawą do piernika. Ciepło domowego ogniska podtrzymują dźwięki kolęd i piosenek świątecznych. Bez dwóch zdań jest to czas wyjątkowy. Warto dobrze go zaplanować i przeżyć. W wymiarze duchowym cudownie byłoby chodzić na roraty. W tym roku będzie wyjątkowo: pandemia i wcześniak na pokładzie (zobaczymy).
Jak nie zatracić się wyłącznie dla materialnego przygotowania Świąt? Trzeba mieć cały czas z tyłu głowy prawdziwą istotę tych Świąt, odpowiedzieć sobie na pytania: co i po co świętujemy?
Warto rozmawiać z dziećmi, uczyć ich tradycji, wyjaśniać dlaczego biały obrus, po co kładziemy sianko pod nim i najważniejsze: czyje urodziny świętujemy?

Nam od kilku lat bardzo spodobał się koncept kalendarza adwentowego z zadaniami.
W tym roku zadania mamy dostosowane tak, by mogły je wykonać wszystkie nasze dzieci (od 7 lat do 1,5).

Jeśli macie chęć-częstujcie się!
PLIKI W FORMACIE PDF DO DRUKU:
Do wyboru macie też aż 4 motywy cyferek do druku i ozdobienia Waszego kalendarza:




Każdy tworzy swój kalendarz wg własnego pomysłu, nasz jeszcze fizycznie nie jest gotowy (potrzebujemy kilku materiałów), ale z pewnością będzie naturalny – szary papier, sznurek naturalny, wydrukowane cyferki i gałązka świerku.

Pomysły na to CO WŁOŻYĆ DO KOPERT/TOREBEK:
- figurki do szopki bożonarodzeniowej
- malutkie cukierki
- orzechy
- malutkie czekoladki
- kredki (codziennie po jednej)
- mamby
- sianko (uzbierane na końcu dzieci włożą pod biały obrus)
- papierowe gwiazdki (do ozdobienia szopki bożonarodzeniowej)
- cukrowe kuleczki do ozdabiania pierniczków
- dobre słowo
- kinderki
- dla chłopców – klocki lego, figurki szachowe – (na końcu złożą się w fajny prezent)
- dla dziewczynek – spinki/gumki do włosów/bransoletki
Paulina Foedke
Joannna
Być może, wbrew pozorom, z Roratami będzie w tym roku prościej. Pewnie w wielu kościołach będą Roraty on-line. Wtedy nawet w „uziemieniu” można uczestniczyć w liturgii. To jest wyzwanie , żeby nadal był nastrój roratni (np. lampion, albo świeca) oraz uczestniczenie , a nie oglądanie Mszy, ale warto spróbować. My pewnie tak będziemy uczestniczyć w tym roku w Roratach
Paulina Foedke
Właśnie pewnie tak będziemy uczestniczyć w tym roku w roratach, ze względu na Sylwka to nawet dobrze, ale właśnie to jest wyzwanie skupić się i uciszyć najmłodszych na ten czas;) marzę o tym, by chociaż kilka razy udało mi się pójść tylko ze starszymi:)