W tym wpisie parę słów o placach zabaw, które uwielbiają nie tylko nasze dzieci, ale i ja!

Będę go aktualizować o nowe miejsca i zdjęcia (trudno mi się skupić na nagrywaniu czy robieniu zdjęć kiedy pilnuję trójki najmłodszych na tych wszystkich szalonych sprzętach:P) ale postaram się tu coś dodawać:)

Mieszkamy w małym mieście, Czerniejewie. I mamy tutaj całkiem fajny miejski plac zabaw, a jak chcemy trochę”zmienić obrazki” wskakujemy do auta i śmigamy na okoliczne place. Napiszę Wam które są naszymi ulubionymi.

Po ośmiu latach macierzyństwa stwierdzam, że że coraz trudniej znaleźć plac zabaw w parku pod drzewami. Rozumiem, że starsze dzieci kiedy korzystają z niego bardziej po szkole: po południu być może nie są narażone na takie słońce, ale co z maluszkami, które chodzą na nie ok. 10-11?

Teraz w naszym mieście najdzie się troszkę cienia na miejskim placu, ale i tak niezbyt wiele.

  1. Plac zabaw przy parku im. dzieci Wrzesińskich (Września)

Bardzo lubiliśmy jeździć do Parku Dzieci Wrzesińskich (Września). Tam cień drzew zapewniał świetną zabawę praktycznie o każdej porze letniego dnia. Teraz ten plac został przeniesiony na teren łąki/polany. Cień można znaleźć, ale tylko na kilku ławkach. Bawiące się dzieci nie mają się praktycznie gdzie schować. Ale i tak bardzo nam się ten plac podoba, bo ma różnorodne sprzęty i równą, miękką nawierzchnię, świetną nie tylko dla uczących się chodzić dzieci, ale i dla starszaków.

plac zabaw przy parku im.Dzieci Wrzesińskich we Wrześni

2. Wrzesińska Lipówka.

I tak tak największym hitem jest plac i kompleks nad Zalewem Lipówka we Wrześni. Fakt, że praży tam z jednej strony Słońce, ale za to od wody wieje przyjemny wiaterek. Starszaki uwielbiają bawić się na tamtejszej plaży i „łowić ryby”. Choć woda do najczystszych nie należy i o kąpaniu nie ma mowy to i tak można tam spędzić świetny czas. Dla dorosłych trasa rowerowa/rolkowa i siłownia pod chmurką, dla dzieci huśtawki i boisko do piłki nożnej, koszykówki, ale i tak najlepsza jest tyrolka: zawsze oblegana.

Niedaleko od nas (8/9km) w Nekli również jest świetny plac zabaw ze skate parkiem więc atrakcja i dla maluchów i dla starszych. Tam cienia można znaleźć sporo:)

Nie mam w tej chwili fotografii, ale koniecznie wrzucę, bo jest tam chyba najlepszy skatepark w okolicy.

Są jeszcze mniejsze, wiejskie place zabaw, które co prawda są uboższe w sprzęty, za to z reguły znajdziemy tam ciszę i spokój. Świetne miejsce na piknik: kocyk, jedzonko, można poczytać, ale i też się pobawić bez obawy, że ktoś nam się zgubi. Plusem takich placów jest fakt, że często są one ogrodzone.

Kiedyś wybraliśmy się też na plac do Środy Wielkopolskiej: również wspaniały!:) Podobny kompleks nad wodą jak we Wrześni, tyle, że z kąpieliskiem, zjeżdżalnią wodną w dodatku. Niedaleko koniki, wypożyczalnia sprzętów no i oczywiście lody:)

3. Nowa ulubiona miejscówka to plac w Kostrzynie Wlkp. przy ulicy Harcerskiej.

Najlepsze na nim są sprzęty siłowni dla dzieci, bo powszechnie siłownie pod chmurką są przeznaczone raczej dla dorosłych.

4. Poznańska Malta.

To już wyprawa 45km od nas i spacer na pół dnia jeśliby chciało się przejść z dziećmi i wózkiem całą Maltę dookoła. Place zabaw choć niektóre sprzęty mają już nieco starawe to cały czas jest jary i robi wrażenie;)

Krzywe zwierciadła

A jakie place zabaw lubią Wasze dzieci? Lubicie spędzać na nich czas?

Podzielcie się w komentarzach:)

Paulina Foedke