Laurka zawsze jest dobrym wyborem – to taki klasyk wśród prezentów jakie mogą zrobić dzieci. W tym roku chciałam troszkę odświeżyć upominki dla Dziadków i zrobić z dziećmi coś nowego. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam kilka pomysłów na własnoręcznie zrobiony prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bo te własnoręczne są najwspanialsze!

To nasze tegoroczne prezenty przygotowane na tę okazję. Trochę pomagałam, ale najfajniejsze jest to, że wszystkie te prace można wykonać z tego co mamy w pojemniku na segregowane odpady!

  1. KRZYŻÓWKA – OBRAZEK

Wystarczy kartka,długopis i kilka pomysłów na hasła. Do tego kartonik, np.po ryżu, kawałek papieru pakowego, klej i wyjątkowy prezent gotowy!

Wersja jeśli wnucząt jest więcej jak w naszym przypadku : hasła to imiona
wnuczek jest jeden, hasłem głównym niech będzie po prostu jego imię. Pozostaje wymyślić pytania:)
Po przyklejeniu na kartonik
Po odwróceniu i uzupełnieniu hasła: stojący obrazek!

2. OBRAZEK ZE ZDJĘCIEM

Wystarczy kilka zdjęć, ja wydrukowałam, bo nie byłam dawno u fotografa:P i kartonik, ja użyłam odpady od gry, którą dziewczyny dostały na Gwiazdkę, można użyć kartonika np. po ryżu i wyciąć kształty, wkleić, wpisać życzenia i gotowe!

Można zrobić wersję do postawienia przyklejając od tyłu kawałek sztywnego kartonika lub przykleić sznureczki i wykonać wersję do powieszenia:)

3. SŁOIK PEŁEN ŻYCZEŃ I CUKIERKÓW

Do słoika wystarczy wrzucić ulubione cukierki dziadków lub własnoręcznie upieczone ciasteczka, przykleić kartkę z życzeniami/obrazkami od wnuków i gotowe!

4. ŻYCZENIA PRZYWIESZONE DO KWIATKÓW

Często wnuki wręczają Dziadkom kwiatki: warto wypisać życzenia i przywiązać do łodyżek!
Kwiatków w śmietniku nie znajdziemy, ale mamy tam mnóstwo kartek/ kartoników, które z powodzeniem można wykorzystać i dać im drugie życie!

W ubiegłym roku robiliśmy z dziećmi kwiatki z papieru z wypisanymi życzeniami na listkach: również wyglądało to oryginalnie i ciekawie.

Moim zdaniem nie liczy się wartość prezentów jakie wręczamy, ale pomysłowość i to ile serca w nie włożymy! Warto też dla lepszego efektu spersonalizować nasze życzenia, wpisać nie tylko imiona Dziadków ale także coś osobistego, coś o czym wiedzą tylko Dziadkowie i wnuki: z pewnością wywoła to uśmiech na ich twarzach!:)

Jeśli podobał Wam się ten wpis i uważacie go za przydatny: poślijcie go dalej w świat!

Paulina Foedke